«Безпека пасажира – це наше все»

Published on April 16, 2017

Присвячується працівникам аварійно-рятувальної служби аеропорту «Чернівці» в честь професійного свята

Кожен їх день, незважаючи ні на що, починається з інструктажу. Кожен літак: чи то чартерний, чи то рейсовий, чи вертоліт, – вони зустрічають в незмінній бойовій готовності. І незміно із здриганням серця, адже, як зізнаються хлопці з служби аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення польотів, уникнути хвилювання неможливо. Кожен зліт і кожна посадка повітряного судна – це хвилююча подія і звикнути до цього неможливо, та й не варто. Адже саме таке відношення до роботи є запорукою спокою пасажирів.

В Чернівецькому аеропорту працює двадцять відданих хлопців, справжніх професіоналів своєї справи: 2 керівника, 10 водіїв та 8 рятувальників.

«Всі наші хлопці мають чималий досвід, 70% з них раніше працювали у державній пожежній службі і пройшли випробовування вогнем. Багато працюють вже після пенсії, вік дозволяє. За свою роботу неодноразово були заохочені керівництвом аеропорту. Для нас головне безпека пасажирів, – розповідає начальник служби Сандуляк Анатолій Петрович. – Всі працівники проходять сертифікацію кожні три роки, а кожні чотири роки проводяться повномасштабні навчання з залученням всіх рятувальних служб міста».

«Безпека пасажира – це наше все». І це не просто слова. Робота в авіації має свої особливості. Треба досконало знати конструкцію літака для виконання рятувальних робіт. При необхідності пожежники можуть створити “подушку” з піни на злітно-посадковій смузі при посадці без шасі. На кожній пожежній машині міститься 15 тон сучасної вогнегасної речовини і обслуговують її два справжні професіонали: водій і рятувальник, які, щоб приборкати пожежу, доберуться до найвіддаленішої точки аеропорту за 2 хв., а це 2 км 216 м.. Пожежні і рятувальні роботи пов’язані. При рятувальних роботах задіяні працівники практично всіх служб аеропорту – медичної та наземного обслуговування повітряних суден. Тож треба вміти працювати злагоджено і дружно.

Та будь-які нестандартні ситуації цим хлопцям по-плечу. Служба працює цілодобово. При зльоті та посадці навіть незначна дрібниця може вилитись у неприємність. Тож треба завжди тримати око на прицілі і раптом що помітили, одразу повідомити диспетчерську службу. Часто доводиться боротися з непроханими гостями: птахами, песиками, дрібними польовими тваринками, яких доводиться відлякувати за допомогою шумової зброї. Це запорука успіху польоту.

Взагалі, хлопці поправу можуть похизуватися своєю роботою, адже за роки існування аеропорту не допущено жодної помилки, і це не випадковість. Хлопці діляться, що навіть звичайна трава навесні становить небезпеку. Навіть у найгірші часи для аеропорту, коли доводилося працювати без зарплатні, рятувальники не покидали свій пост, хоча в ті часи кількість робітників звісно скоротилася до мінімуму. І це заслуговує на повагу.

«Працюю тут дев’ять років і хоча бували скрутні часи, ніколи не шкодував про свій вибір. Своїми силами підтримуємо наш підрозділ, розуміючи, що зараз аеропорт тільки починає виходити з кризи. Ми робимо все, що можемо, головне – підтримуємо машини в належному стані, хоча вони з 1979 року, а за вимогами мають бути не старше десяти років. Та сподіваємося, скоро все зміниться на краще. Вважаємо своїм обов’язком підтримувати приміщення в гарному стані: самі і побілимо, і покрасимо, і полагодимо, і травичку покосимо», – розповідає Гулковський Микола, водій аварійно-рятувального автомобіля.

Його напарник Анатолій Георгійович Аксенті додає: «Я 20 років працюю пожежником-рятувальником і бачив усіляке, і сім’я не один раз переживала хвилини хвилювання за мене, та роботу свою люблю. Звісно хотілося б, щоб оплата була краща, бо тяжко виживати, доводиться підробляти, щоб родину забезпечувати. Але ми на своєму невидимому фронті все одно робитимемо усе, щоб забезпечити безпеку пасажирів, адже це найголовніше…»

Що ж, хочеться лише побажати наснаги цим самовідданим героям. Їх робота викликає захоплення, а скромність вражає. Поспілкувавшись з ними розумієш, що справжні герої такі і є, – прості хлопці, які готові ризикувати своїм життям, щоб врятувати чуже і навіть не задумуються, яка винагорода їх за це очікуватиме.

З професійним святом… і поменше роботи Вам хлопці!

З повагою, колектив аеропорту «Чернівці».

Skip to toolbar