Авіаційний вишкіл пройшов «на ура»! «Пластуни» відзначили аеропорт подякою з цього приводу.

Published on February 27, 2017

Авіаційний вишкіл пройшов «на ура»! «Пластуни» відзначили аеропорт подякою з цього приводу.

Недільний авіаційний вишкіл викликав цілу бурю емоцій в учасників екскурсії «Міжнародним аеропортом «Чернівці». Нагадаємо, що 26 лютого двері аеропорту відчинилися перед всеукраїнською скаутською організацією «Пласт». Чота «Курінь крилатих», що спеціалізується на авіаційній сфері мали змогу ознайомитися з повним циклом роботи аеропорту та отримати незабутні враження та досвід. Роботу КП «МА «Чернівці» побачили підлітки з західного регіону України: Івано-Франківськ, Луцьк, Львів, Чернівці.

В рамках профорієнтації, до ознайомлення молоді з роботою підприємства були залучені усі служби. Після короткого екскурсу в історію, гості відвідали музей Авіації, який був заснований у 2008 році на честь  75-річчя нашого аеропорту. Там вони мали змогу прослідкувати розвиток авіації з 1910 року по сучасність. Після музею, представники авіакомпанії МАУ розповіли як відбувається реєстрація пасажирів на рейс. Естафету прийняла служба безпеки аеропорту, яка не тільки розповіла про проходження етапу перевірки на безпеку перед польотом, але й наочно продемонструвала як функціюють сучасні пристрої для перевірки пасажирів. Екскурсанти мали змогу особисто пройти через рамку метало-шукача та дізнались, що бачить оператор рентген апарату, що перевіряє багаж на багажній стрічці. Детально було ознайомлено юне покоління з правилами передпольотної безпеки. Тепер «Пластуни» точно знають, що можна, а що не можна брати з собою на борт літака. Учасники охоче задавали питання та цікавилися, які заходи проводяться у разі виявлення небезпеки.

Відвідавши оновлений зал вильоту, скаути опинилися на пероні, де аеродромний персонал  та аварійно-рятувальна служба розповіли та продемонстрували спецтехніку по обслуговуванню літаків. Особливо присутні були вражені наочною демонстрацією роботи протипожежної техніки. «Такої змістовної та цікавої екскурсії, нам ще не показували», – ділилися пізніше враженнями екскурсанти та керівники організації.

Звісно, після демонстрації спецтехніки, гості мали змогу побачити справжні літаки і сфотографуватися на пам’ять.

Важливим і унікальним моментом в заході була також можливість відвідати диспетчерську вежу, персонал якої з задоволення розповів про особливості своєї роботи. Скаути були немало здивовані, наскільки важливу роботу виконують ці люди. Диспетчери зазвичай знаходяться в тіні, хоча саме від них, головним чином, залежить успішність зльоту та посадки літака. На протязі майже години вони відповідали на численні запитання, підлітки активно цікавилися як саме можна стати диспетчером, та що цікавіше їх робота чи робота пілота.

Спілкування проходило в тренувальному класі, де кожного дня диспетчери ознайомлюються з планом дій на день та проводять розбір польотів. Потім, кожен з учасників побував на самій диспетчерській вежі і вперше побачив літаки на диспетчерських радарах.

З даного приводу аеропорт висловлює подяку Украероруху за активну участь та підтримку профорієнтаційної роботи з молоддю.

Мали змогу «Пластуни» поспілкуватися і з молодими спеціалістами з Криворізького авіаційного коледжу НАУ, які скористалися запрошенням пройти практику в нашому аеропорту та повернулися сюди працювати. Слід відзначити, що це перші молоді спеціалісти авіаційного профільного навчального закладу за тривалий період роботи нашого підприємства. Про особливості роботи в авіаційній сфері розповів і сам керівник – Борис Морський. Зокрема він наголосив, що даний захід не стане єдиним: «В майбутньому планується розробити план по роботі з школами, коледжами та вишами для зацікавлення наступного покоління авіаційної сферою».

Борис Володимирович впевнений, що молодь -це наше майбутнє і потрібно робити ознайомлення з авіацією для неї доступним. Керівник аеропорту розповів молоді що, колись саме завдяки одному з таких заходів і сам обрав для себе авіаційне майбутнє: «В 5-му класі, на подібній екскурсії, мені пощастило потрапити на ознайомчий політ на АН-2. Я був так вражений, що захотів стати пілотом! А коли в старших класах до нашої школи завітали з подібною профорієнтаційною програмою з нашого аеропорту, я вже був впевнений, що знаю ким буду, коли закінчу школу».

Хочемо нагадати, що даний захід був попередньо анонсований на нашому сайті, запрошувались до участі ЗМІ. Та, на жаль, цього разу він не викликав особливої зацікавленості. Попри це, ми все ж сподіваємося, що такі позитивні моменти теж стануть актуальними для висвітлення, адже робота з молоддю та демонстрація їм цілої низки цікавих професій є особливо важливим моментом для формування в них впевненості у виборі професії надалі. Досвід нашого колективу, який любить свою роботу, і охоче це продемонстрував нашим гостям, може допомогти молоді знайти себе і визначитися у  майбутньому вже сьогодні.

З повагою «КП Міжнародний аеропорт «Чернівці»

Матеріал підготовлено

прес-службою аеропорту.

Прохання посилатися на сайт при повному чи частковому передруці даного матеріалу.

Skip to toolbar