АСОЦІАЦІЯ АЕРОПОРТІВ УКРАЇНИ “ЦА” ПІДБИЛА ПІДСУМКИ ІІ-ГО МІЖНАРОДНОГО АВІАЦІЙНО-ТУРИСТИЧНОГО ФОРУМУ 2017

Published on April 12, 2017

ТІЛЬКИ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ МОЖЛИВО ВІДРОДИТИ АВІАПЕРЕВЕЗЕННЯ З РЕГІОНАЛЬНИХ АЕРОПОРТІВ УКРАЇНИ!

“Командою патріотів-однодумців зробити щось корисне для мешканців регіону”, під такими гаслами – 7 квітня 2017 року в залі засідань Чернівецької міської Ради відбувся II-й МІЖНАРОДНИЙ АВІАЦІЙНО-ТУРИСТИЧНИЙ ФОРУМ “Перспективи розвитку пасажирських та вантажних авіаперевезень в регіональних аеропортах України”.

Основною метою Форуму було пропагування системного підходу до розвитку регіональних аеропортів, і зокрема:

а) створення умов для ефективної координації туристичної та авіаційної галузей на місцевому та міжрегіональному рівні з метою сприяння попиту на пасажирські авіаперевезення;

б) визначення потенціалу та дієвих заходів для активізації вантажно-поштових авіаперевезень в регіональних аеропортах України;

в) врахування ролі авіації загального призначення в ефективному брендінгу територій та їх підвищенні інвестиційної привабливості.

Ініціаторами чергового авіаційно-туристичного заходу в м.Чернівці стали Асоціація «Аеропорти України» цивільної авіації (ААУЦА) та Чернівецька міська рада. Співорганізаторами Форуму були КП «Міжнародний аеропорт «Чернівці» та ТОВ «АВІАПЛАН» (Київ). Форум відбувся за підтримки керівників місцевих територіальних громад: Чернівецького міського голови О.П. Каспрука, голови Чернівецької ОДА О.Г.Фищука та голови Чернівецької обласної ради І.М.Мунтяна. Почесним гостем Форуму став буковинець та перший український космонавт, Герой України Леонід Каденюк.

Зі своїми презентаціями та доповідями на Форумі, виступали: представники авіакомпаній “Міжнародні Авіалінії України” та “Україна-АероАльянс”, керівник аеропорту “Даламан” (Туреччина), експерти з розвитку аеропортів з Польщі та керівники регіональних аеропортів України, представник провідного вітчизняного поштового оператора “Нова Пошта”, президент АОПА-Україна від авіації загального призначення, керівник хендлінгової компанії “Інтеравіа”, експерти туристичної галузі та регіонального розвитку з Буковини, а також експерт з готельного сервісу й співпраці з аеропортами з Києва, представник Закарпатської обладміністрації, керівники українських виробників спецтехніки для наземного обслуговування в аеропортах “Віпласт-Аеро” (Житомир) та “ТІТАЛ” (Київ).

Всі учасники Форуму відмітили суттєвий прогрес відносно першої зустрічі в січні 2016 року, в частині відродження регулярних авіаперевезень через повітряні ворота Буковини – міжнародний аеропорт “Чернівці”. ААУЦА, як головна організація в Україні з підтримки та сприяння розвитку регіональних аеропортів, висловлює слова щирої подяки і міській владі, як власнику аеропорту, і керівнику аеропорту, які продемонстрували приклад справжньої командної роботи та забезпечили необхідні умови для відкриття та успішної реалізації таких рейсів з липня 2016 року.

Треба також віддати належне і керівництву авіакомпанії “Міжнародні Авіалінії України”, які оцінили зусилля чернівчан, та повірили в авіаційні перспективи Буковини. Завдяки чому, для найбільшої вітчизняної авіакомпанії щоденний рейс Київ-Чернівці став лише початком, і на цьогорічному Форумі “Міжнародні Авіалінії України” оголосили вже про запуск другого щоденного рейсу до столиці, а також відкриття першого міжнародного рейсу до Італії (Бергамо) вже з квітня 2017 року!

Сучасний стан аеродромів, пасажирських терміналів та іншої інфраструктури аеропортів обговорювався на засіданні правління Асоціації, яке відбулося в переддень форуму. В діалозі керівників аеропорту та професіональних експертів за напрямками діяльності були визначені пріоритети, які в підсумках заходу висловив президент ААУЦА П. Липовенко, а це:

– наявність в кожному аеропорту стратегії розвитку та його діяльності;

– незважаючи на уповільнення початку дії Державної цільової Програми розвитку аеропортів до 2023, прийнятої Постановою КМУ №124 від 21.02.2016р.- керівництву та власникам аеропортів необхідно розробити проекти реконструкції аеродромів та термінальної інфраструктури, які можуть бути затребувані, як для фінансування з центрального та місцевого бюджетів, а також залучення інвестиційних коштів;

– виконання планів впровадження новітніх технологій при організації авіаційних перевезень та підготовку висококваліфікованого персоналу.

В ході роботи форуму були обговорені актуальні питання розвитку Буковини, як авіаційно-туристичного регіону та її аеропортової інфраструктури, пошуку шляхів збільшення інтенсивності та обсягів регіональних авіаційних перевезень, взаємозв’язку туризму та авіаційних перевезень, важливості надання більших повноважень власникам регіональних аеропортів України щодо ціноутворення для збільшення привабливості як аеропортів для авіаперевезень так і регіонів для в’їзного туризму.

Головний підсумок форуму є те, що Буковина розвивається і має великий потенціал у галузі туризму та авіасполучень, що передбачає інвестиції як в розбудову сучасної інфраструктури аеропорту, так і підвищення рівня туристичного сервісу в регіоні.

ААУЦА розраховує, що результати такого форуму стануть в нагоді, як Чернівцям, так і іншим регіональним аеропортам України в розширенні, як географії, так і обсягів прямих повітряних сполучень. Асоціація «Аеропорти України» цивільної авіації всебічно підтримує командну роботу, продемонстровану Чернівецькою міською радою та керівництвом аеропорту “Чернівці”, та готова й надалі сприяти відродженню авіаперевезень цього та інших аеропортів в регіонах України.

джерело: сайт ААУЦА

Skip to toolbar