Control

Пріоритетним напрямом діяльності аеропорту було, є і буде забезпечення безпеки пасажирів на всіх етапах авіаперевезення, починаючи з моменту реєстрації на рейс і закінчуючи одержанням багажу в аеропорті призначення.

Це пов’язано із тим, що у всьому світі все частіше спостерігається збільшення кількості інцидентів, що трапляються у зв’язку із протиправною поведінкою окремих пасажирів під час польоту. На жаль, така негативна тенденція не оминула і цивільну авіацію України.

Деякі пасажири, перебуваючи, як правило, у стані алкогольного сп’яніння, ігнорують встановлені правила поведінки в польоті та скоюють протиправні дії на борту повітряного судна, чим дестабілізують психологічний мікроклімат на борту, суттєво заважають нормальній роботі членів екіпажу, вносять дискомфорт для інших пасажирів, та, у кінцевому рахунку, створюють реальну загрозу безпеці польоту.

Основою політики щодо недисциплінованих пасажирів є нетерпимість до осіб, які скоюють правопорушення та неприпустимі дії.

Діючи у рамках міжнародного та національного законодавства, членам екіпажів своїх повітряних суден надається широкий спектр повноважень щодо припинення протиправних дій та підтримання порядку на борту.

У випадку будь-яких агресивних дій з боку пасажира, члени екіпажу мають право використати всі можливості, включаючи заходи фізичного стримування, для врегулювання ситуації та передачі правопорушника представникам правоохоронних органів в аеропорті посадки. При цьому командирам повітряних суден авіакомпанії для відновлення порядку на борту та забезпечення безпеки пасажирів надано право здійснювати незаплановану посадку у будь-якому найближчому аеропорті.

До Вашої інформації надається перелік протиправних дій, які можуть стати причиною притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності:

 • неадекватна поведінка, ігнорування вимог забезпечення безпеки польотів;
 • відмова виконувати законні вимоги членів екіпажу ПС;
 • усні образи та погрози життю і здоров’ю членів екіпажу або інших пасажирів;
 • паління на борту ПС;
 • вживання спиртних напоїв, якщо їх не було подано екіпажем пасажирської кабіни;
 • насильство, психологічний тиск чи пряме залякування, погрози або навмисне заподіяння шкоди життю або здоров’ю, чи майну пасажирів, екіпажу, або Авіакомпанії;
 • насильство, погрози або втручання в дії членів екіпажу під час виконання ними службових обов’язків, або дії, які можуть призвести до втрати екіпажем можливості виконувати свої службові обов’язки;
 • розповсюдження неправдивої інформації, яке викликало загрозу безпеці ПС;
 • сексуальні домагання по відношенню до членів екіпажу ПС або інших пасажирів;
 • спроби проникнення в пілотську кабіну ПС;
 • несанкціоновані спроби відкриття дверей та аварійних люків ПС;
 • будь-яке інше діяння, що створило загрозу безпеці польотів або має ознаки злочину, відповідальність за скоєння якого передбачена кримінальним законодавством України.

Законодавством більшості країн світу передбачені покарання за порушення правил авіаційної безпеки польотів.
Пасажири-порушники, в залежності від особливостей національного законодавства, можуть бути оштрафовані та/або піддані судовому переслідуванню .

 

Skip to toolbar