25 травня аеропорт” Чернівці” відзначає 85-ту річницю!

Published on May 24, 2018

85 років небо над Чернівцями відкрите для польотів.

25 травня 1933 в нашому місті було урочисто відкрито аеропорт. Подія на той час була неоднозначна і викликала великий резонанс не тільки в краї, але й у світі. Сам король Румунії, Кароль ІІ прибув на Буковину, щоб відкрити аеропорт і виголосити промову з цієї нагоди. Тодішні газети писали, що аеропорт м. Чернівці є унікальною архітектурною спорудою свого часу і одним з найкращих аеропортів Східної Європи (газ.«UNIVERSAL»1937 р). Регулярно експлуатувати аеропорт почали лише у 1937.

     З того часу аеропорт пережив чимало: війна, радянська перебудова і нарешті незалежність нашої держави. У всі часи він стійко зносив примхи долі, були злети і падіння – та все ж він і досі є. Останні роки видалися нелегкими для країни і для аеропорту “Чернівці” також. Нам довелося пережити фінансову кризу на підприємстві, яку ми з гідністю долаємо і сподіваємося, що «спільними зусиллями» вийдемо на рівень успішного підприємства і гордості міста.

Варто зазначити, що аеропорт, відповідно до сучасних вимог, потребує кардинальних змін – як в самій інфраструктурі, так і в підходах до організації виробництва і управління. Ностальгічні вислови на кшталт «А от раніше було краще…» сьогодні не актуальні, хоча б тому, що модернізація і новітні технології – це прогрес, з яким потрібно йти «в ногу»  і, пам’ятаючи всі досягнення, потрібно постійно вдосконалюватись, щоб потім пишатись новими здобутками.

А вони у аеропорту є – ювілей зустрічаємо не тільки задекларованими намірами,  а конкретними справами і результатами: значне зростання пасажиропотоку, відкриття нових рейсів, залучення нових авіакомпаній та туроператорів, обслуговування нових типів повітряних суден, оновлення та освоєння нової, сучасної техніки та обладнання для обслуговування  літаків та пасажирів. Все вищезазначене кардинально змінило відношення до аеропорту як владних структур на всіх рівнях, ділових партнерів – в першу чергу авіакомпаній і туроператорів, так і кінцевого споживача наших послуг  – авіапасажирів.  І хоча пасажир завжди більше «заточений» на критику, ніж на похвалу, для колективу аеропорту важливі всі думки і побажання – на відміну від скептично-песимістичного «все погано…», конструктивна критика  є реальним стимулом для вдосконалення рівня обслуговування.

     Колектив та керівництво  аеропорту і надалі докладатимуть усіх зусиль для створення гідного іміджу «повітряних воріт» регіону. Маємо надію, що і ті проблемні питання, які не належать до нашої компетенції –  облаштування достатньої кількості належної якості паркомісць, упорядкування під’їзних шляхів і прилеглої до аеропорту території, достатньої кількості вказівників на в’їзді в місто і самому місті, тощо будуть найближчим часом успішно вирішені.

     З нагоди річниці і з метою популяризації авіації  в краї ми запланували ряд заходів які, за участі власника аеропорту, плануємо приурочити до Дня міста.

«Стартуємо»  24 травня проведенням масових змагань зі спортивного орієнтування, адже так сталося, що наш ювілей співпав з всесвітнім днем спортивного орієнтування. У змаганнях приймуть участь працівники аеропорту, представники організації спортивного туризму, учні шкіл та всі бажаючі! В загальному до участі планується залучити до 100 учасників. Місце проведення Чкалова, 30, аеропорт “Чернівці” 0 16:00. За результатами змагань відбудеться урочисте нагородження переможців. Під час змагань, гості та учасники будуть мати змогу відвідати музей космонавтики і авіації, що розташований на території аеропорту.

Детальний план заходів по відзначенню 85-річчя заснування Чернівецького аеропорту очікуйте незабаром на нашому сайті.

Всіх працівників КП “МА “Чернівці” вітаємо зі святом. Натхнення і успіхів Вам у роботі!

З повагою, директор аеропорту Б. Морський

До участі запрошуються ЗМІ

Підготувала Т. Гудима

прес-служба,

аеропорт “Чернівці”.

Skip to toolbar